Widzisz dziecko zamknięte w samochodzie podczas upałów? Reaguj!

dn. 9. lipca 2018 r.

Słońce i upały sprawiają, że zaparkowany samochód bardzo szybko się nagrzewa. W ciągu godziny ciało dziecka osiąga temperaturę 40 ‘C. Pozostawienie go w aucie może doprowadzić do tragedii. Trwa akcja Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, która przestrzega przed zostawianiem dziecka w zamkniętym pojeździe, a także przedstawia zasady postępowania, które mogą uratować mu życie.

W ramach prowadzonej akcji społecznej „Dziecko w samochodzie” Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przygotował plakaty profilaktyczne, które przedstawiają temperaturę panującą w rozgrzanym aucie oraz 5 krótkich zasad postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Będą one umieszczone w dyskontach sieci Netto na terenie województwa zachodniopomorskiego.

dziecko w samochodzie palakat b3 v3 finish.png

Działania prowadzone przez Samorząd Województwa oraz sieć sklepów Netto Polska mają podnieść świadomość społeczeństwa na temat tragicznych  skutków, jakie może nieść pozostawienie dziecka zamkniętego w samochodzie w letni, upalny dzień.

Gazetka NETTO