Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Czy można grillować na balkonie w bloku?

Sezon grillowy jest czasem beztroskich, udanych wieczorów w gronie znajomych i rodziny. Nie licząc towarzystwa nieproszonych gości - komarów, wiosenne i letnie, weekendowe wieczory uwielbiamy spędzać, grillując, plotkując i delektując się zapachem pogodnych nocy. Możliwości grillowania jest wiele, jednak wybierając tradycyjny sposób przygotowania potraw, najczęściej używamy grilla na węgiel drzewny. Takie rozwiązanie stwarza niepowtarzalny klimat letniego spotkania z przyjaciółmi przy pysznych daniach, podawanych na świeżym powietrzu, jednak nie może korzystać z niego każdy. Właściciele mieszkań w bloku, do których przynależy balkon muszą dostosować się do pewnych ograniczeń.

Czy można grillować na balkonie?

Najbliżej codziennego funkcjonowania mieszkańców bloku są przepisy, ustanowione w ramach regulaminu użytkowania części wspólnych budynku. Regulamin najczęściej skonstruowany jest w parciu o postanowienia, zakazujące użytkowania części wspólnych na własny użytek, zwłaszcza rażąco przeszkadzający sąsiadom. Kiedy balkon przynależy tylko do jednego mieszkania, nie znajdują zastosowania. Jeżeli przepisy zawierają tylko taki zapis, sąsiedzi mogą mieć pretensje, poparte zapisami prawa cywilnego, którego kodeks w art. 144 stanowi o tzw. immisjach, według których właściciel nieruchomości powinien zaniechać czynności, zakłócających w rażący sposób korzystanie z lokali sąsiednich. Sąsiedzi mogą żywić pretensje o złośliwy dym lub niebezpieczeństwo, stwarzane dla budynku w związku z używaniem otwartego ognia. Grill na balkonie może zakończyć się wizytą Policji lub Straży Miejskiej. Jeżeli dodatkowo zakłócamy ciszę nocną, możemy ponieść karę z tytułu wykroczenia.

Jak spędzić czas na grillu bez ryzyka mandatu?

Najlepszym sposobem na urządzenie grilla na balkonie lub w ogródku, przynależnym do parterowego mieszkania jest inwestycja w grill elektryczny na balkon. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi nie wydziela się dym oraz intensywny, mogący powodować dyskomfort u sąsiadów zapach. Dla osób, które zastanawiają się, czy można robić grilla na balkonie grill elektryczny będzie doskonałą odpowiedzią. Zdrowa alternatywa dla grilla tradycyjnego nie tylko niweluje mocny zapach, ale jednocześnie dba o zdrowe przygotowanie potrawy. Podobnie, dobrym pomysłem jest grill gazowy na balkon, dzięki któremu również nie zobaczymy dymu.

Doskonały sposób na grilla w bloku

W sytuacji, gdy pozostałym mieszkańcom bloku może przeszkadzać zapach i dym, doskonałym sposobem będzie grillowanie za pomocą grilla elektrycznego lub gazowego. Sąsiedzi na nawet nie zauważą, że na balkonie przygotowywany jest letni posiłek. Zapraszając przyjaciół, można potrawy z grilla przyrządzić w nowoczesny, bezdymny sposób na balkonie, ale spożycie posiłku oraz rozmowy zaplanować już w obrębie mieszkania. Sprawdza się również uprzedzenie sąsiadów o zbliżającym się grillu oraz respektowanie ciszy nocnej. Pełną swobodą podczas grillowania można cieszyć się we własnym ogrodzie lub w ogródku działkowym. Grillowanie na balkonie jest możliwe bez konsekwencji, ale niesie za sobą pewne ograniczenia w postaci dostosowania się do funkcjonowania w społeczności blokowej.

CZYTAJ TEŻ Przesadzanie kwiatów dla początkujących

Wróć

Jak wybielić firanki?
Czy można grillować na balkonie w bloku?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Jak wybielić firanki?
Czy można grillować na balkonie w bloku?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Gazetka NETTO