Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć plamy z truskawek?

Razem z nadejściem lata nadchodzi czas, w którym natura raczy nas obfitością swoich plonów. Ze szczególnym utęsknieniem czekamy jednak na truskawki, które bezsprzecznie kojarzą się nam z ciepłym początkiem lata. Jedzenie truskawek jako deser ma tak wspaniałą tradycję, że po dzisiejszy dzień podaje się je na kortach Wimbledonu z bitą śmietaną. Co jednak zrobić, kiedy podczas tego letniego szaleństwa zdarzy się nam pobrudzić w pachnące słońcem owoce? Szczególnie często może się to przytrafić dzieciom, dlatego warto wiedzieć, jak poradzić sobie z plamami po owocach na ubraniu.

Skuteczne metody usuwania plam z truskawek

Najlepszą metodą, którą możemy niemal zawsze zastosować, to te pochodzące od naszych babć, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Otóż taką rzecz pobrudzoną w truskawki należy zdjąć, a następnie plamkę polać zagotowanym wrzątkiem. Zaczerwienienie powinno przeminąć. Następnie jak zwykle pierzemy ubranie, lub nawet pozostawiamy do wyschnięcia bez konieczności prania, wszystko zależy od tego, jak duża była plamka. Ta metoda działa jednak tylko na świeże plamy.

Jeżeli plama nie jest już świeża i nie mamy pewności, ile właściwie czasu gości na naszym ubraniu, dobrym sposobem będzie pranie w gorącej wodzie z dodatkiem octu. Ocet, dzięki swoim kwasowym charakterze zmiękczy wodę, co pozwoli na bardziej efektywne pranie, podczas którego powinny zniknąć wszelkie zabrudzenia.

Jeszcze inną metodą jest polanie plamy zimną wodą, a następnie zebranie nadmiaru wilgoci za pomocą ręcznika kuchennego. Na plamę należy nałożyć miksturę z kilku łyżeczek octu winnego i proszku do pieczenia. Po upływie około kwadransa ubranie należy spłukać i normalnie uprać w pralce.

Wróć

Jak czyścić fugi?
Jak prać ręcznie?
Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak czyścić pralkę?
Jak czyścić fugi?
Jak prać ręcznie?
Jak prać ubranka dla noworodka?
Jak czyścić pralkę?
Gazetka NETTO