2 1920X600 (2)

Czym nadziać paprykę na grilla? - nasze 4 przepisy

4 Osoby 45 Minuty

Masz już dość tradycyjnego grillowania, na którym pojawia się tylko karkówka i kiełbasa? Oczywiście nie jest to nic złego, klasyczne smaki zawsze dobrze się sprawdzają, ale może warto wypróbować coś nowego? Przedstawię Ci dzisiaj przepisy na nadziewaną paprykę z grilla! 

Dlaczego warto grillować paprykę?

Przede wszystkim - jest to bogactwo witamin! Grillowane jedzenie to mnóstwo tłuszczu, sosów i ciężkostrawnych dań. Warto więc przygotować lżejszą opcję, która doskonale sprawdzi się jako dodatek do głównego dania lub w kilku przypadkach - alternatywa dla wegetarian.

Papryka, szczególnie czerwona jest cennym źródłem witaminy C - mówi się, że zawiera jej nawet więcej niż cytrusy! Zawiera również witaminę A, która wspiera zdrowie skóry i oczu, a także witaminy z grupy B, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie układu krwionośnego i nerwowego. Jest też cennym źródłem antyoksydantów, które chronią przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Papryka jest również niskokaloryczna - warto przygotować ją na grillu dla tych, którzy unikają zbyt tłustych, kalorycznych potraw z różnych powodów.  

A dlaczego warto ją grillować? Proces grillowania nadaje jej pysznego, słodkiego smaku, o lekko dymnym-wędzonym aromacie. Gwarantuję, że każde mięso z grilla z dodatkiem czerwonej papryki zyska niepowtarzalny smak!

Najlepsze przepisy na nadziewaną paprykę z grilla

Grillowana papryka ma jeszcze jedną zaletę - jest niezwykle uniwersalna i pasuje do wielu połączeń smakowych. Poniżej przedstawię Ci kilka przepisów, które warto wypróbować na letnim grillu!

1. Papryka nadziewana serem feta i szpinakiem

Pierwszy przepis jest bezmięsny, ze względu na osoby, które go unikają. Ale jeśli nie chcesz rezygnować z posiłków mięsnych, taka papryka jest rewelacyjnym dodatkiem do np. grillowanego kurczaka, czy karkówki. 

Składniki

Przygotowanie:
1. Przekrój papryki na pół i usuń nasiona.
2. Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż czosnek, aż będzie aromatyczny.
3. Dodaj szpinak i smaż, aż zwiędnie. Dopraw solą i pieprzem.
4. Wymieszaj podsmażony szpinak z pokruszonym serem feta.
5. Nadziewaj połówki papryki przygotowaną mieszanką.
6. Grilluj nadziewane papryki na średnim ogniu przez około 10-15 minut, aż będą miękkie i lekko przypieczone.

2. Papryka nadziewana mięsem mielonym i ryżem

Przepis na faszerowane papryki, który można wykonać również w piekarniku! Jest to wariacja na temat zwykłych, klasycznych gołąbków. Farsz przypomina ten, który zazwyczaj znajduje się w kapuście. Jest to na pewno kulinarny eksperyment, który zaskakuje swoim przepysznym smakiem!

Składniki

Przygotowanie:
1. Przekrój papryki na pół i usuń nasiona.
2. Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż cebulę oraz czosnek, aż będą miękkie.
3. Dodaj mięso mielone i smaż, aż się zarumieni.
4. Dodaj kmin rzymski, słodką paprykę, sól i pieprz, a następnie ugotowany ryż. Wymieszaj.
5. Nadziewaj połówki papryki przygotowaną mieszanką.
6. Grilluj nadziewane papryki na średnim ogniu przez około 15-20 minut, aż papryki będą miękkie i nadzienie dobrze przypieczone.

3. Papryka nadziewana kuskusem i warzywami

Kasza kuskus połączona z warzywami przypomina smaki kuchni bliskowschodniej. Taka papryka faszerowana z dodatkiem bakłażana, cukinii i czerwonej cebuli wydobywa to, co najlepsze w warzywach! Wrzuć ją na ruszt i zaskocz miłośników warzyw, a także przekonaj tych, którzy zazwyczaj ich unikają. 

Składniki

Przygotowanie:
1. Przekrój papryki na pół i usuń nasiona oraz błony.
2. Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż cebulę, cukinię oraz bakłażana, aż będą miękkie.
3. Dodaj ugotowany kuskus, oregano, sól i pieprz. Wymieszaj.
4. Napełnij połówki papryki przygotowanym farszem.
5. Grilluj nadziewane papryki na średnim ogniu przez około 10-15 minut, aż będą miękkie i lekko przypieczone.

4. Papryka nadziewana quinoa i czarną fasolą

Faszerowana papryka z grilla z dodatkiem fasoli i komosy ryżowej to świetna propozycja dla wegetarian - czarna fasola to dobre źródło białka, a quinoa to superfood, który dostarcza wielu niezbędnych witamin i błonnika. Orientalne przyprawy nadają jej intensywnego, niepowtarzalnego smaku w połączeniu z dymnym aromatem grillowanej papryki. 

Przygotowanie:
1. Przekrój papryki na pół i usuń nasiona.
2. Na patelni rozgrzej oliwę z oliwek i podsmaż cebulę, czosnek oraz czerwoną paprykę, aż będą miękkie.
3. Dodaj ugotowaną quinoa, czarną fasolę, kmin rzymski, wędzoną paprykę, sól i pieprz. Wymieszaj.
4. Nadziewaj połówki papryki przygotowaną mieszanką.
5. Grilluj nadziewane papryki na średnim ogniu przez około 15-20 minut, aż papryki będą miękkie i nadzienie dobrze przypieczone.

Papryka faszerowana z grilla - wypróbuj nasze przepisy

Mam nadzieję, że chociaż jeden z powyższych przepisów Cię zainteresuje i z chęcią wypróbujesz je na swoim grillu. To pyszne dania, bogate w składniki odżywcze to świetny wybór na grilla, aby do tłustych, ciężkich grillowych dan dodać lekkości! Wypróbuj grillowane, nadziewane papryki i dodaj ten przepis do swojej domowej książki kucharskiej!