Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak ładnie zapakować prezent?

Z okazji świąt, rocznic, urodzin, imienin, czy innych uroczystości rodzinnych. A także bez okazji. Po prostu lubimy obdarowywać naszych bliskich. Czasem jednak większym problemem niż to, jaki prezent wybrać, jest to, w co go zapakować. Podpowiadamy więc jak ładnie zapakować prezent niezależnie od jego gabarytów i kształtu.

Papier ozdobny, a może szary papier?

Najczęściej w ozdobny papier pakujemy książki, gry, kosmetyki w pudełeczkach, czy inne twarde przedmioty w kształcie prostopadłościanu. W sklepach znajdziemy papiery w najróżniejsze wzory i dostosowane na każdą okazję. Możliwości jest naprawdę wiele i wystarczy zaopatrzyć się w papier, nożyczki i taśmę klejącą. Jednak wbrew pozorom pakowanie prezentów w szary papier może wyglądać równie dobrze, jeśli nie lepiej.

Kiedy zależy nam na prostej elegancji, papier pakowy wystarczy przewiązać konopnym lub jutowym sznurkiem albo koronkową wstążką. Szary lub brązowy papier daje też wiele możliwości, by udekorować go wedle własnego uznania przy użyciu kolorowych markerów, naklejek czy pieczątek. Stworzenie własnego, oryginalnego papieru będzie też świetną zabawą dla najmłodszych.

Pudełka, pudełeczka

Ładnie zapakowany prezent to nie tylko taki, który kryje się pod ozdobnym papierem. Upominki o nieregularnych kształtach, miękkie ubrania, małe gadżety i bibeloty warto zapakować w pudełko. W sklepach papierniczych znajdziemy pudełka w wielu kształtach i rozmiarach, ale ich zakup wiąże się zazwyczaj ze sporym kosztem. Warto więc wykorzystać opakowania, jakie znaleźć możemy w domu. Wystarczy niewielkie pudełko np. po butach okleić papierem prezentowym, resztkami ozdobnej tapety czy szarym papierem i ozdobić jak nam w duszy gra wstążkami, naklejkami czy własnoręcznymi rysunkami. Środek pudełka można wyłożyć bibułą, wełną drzewną lub własnoręcznie przygotowanymi ścinkami papieru. Zabezpieczy to jego zawartość przed przemieszczaniem się i będzie wyglądało bardzo elegancko. To świetny sposób na to, by nadać starym przedmiotom nowe życie i zapakować prezent w ekologicznym duchu zero waste.

A może prezent w celofanie?

Jeśli zastanawiasz się jak zapakować duży prezent, to ozdobna folia będzie doskonałym pomysłem. Celofan jest trwalszy od papieru, nie zniszczy się i nie porwie przy przenoszeniu cięższych przedmiotów. Świetnie prezentowały się w nim będą skrzynki i kosze prezentowe wypełnione kosmetykami lub produktami spożywczymi, a także maleńkie bibeloty i domowe wypieki takie jak świąteczne pierniczki. Wystarczy owinąć prezent jak cukierek lub zapakować go tak, jak pakowalibyśmy go w papier, całość wykończyć ozdobną wstążką i gotowe!

Nie zapominajmy o bileciku z imieniem, to nada podarunkom osobistego charakteru. Ładnie zapakowane prezenty to dowód na to, że wręczamy je rzeczywiście z serca. Estetyczne przystrojenie nawet wręczanych bez okazji drobiazgów sprawi, że obdarowani poczują się naprawdę wyjątkowo.

Wróć

Piękne życzenia na Boże Narodzenie. Tradycyjne
Jak usunąć smar?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Piękne życzenia na Boże Narodzenie
Jak usunąć smar?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Gazetka NETTO