Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak złożyć prześcieradło z gumką? Metoda składania opisana krok po kroku

Prześcieradła z gumką są niezwykle funkcjonalne. W komforcie użytkowania z pewnością przewyższają modele tradycyjne - idealnie dopasowują się do materaca i zapewniają spokojny sen. Problem jednak pojawia się, gdy chcemy je idealnie złożyć, aby nasza szafa zawsze wyglądała perfekcyjnie. Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Składanie prześcieradła z gumką - niełatwe wyzwanie

Sytuacja zawsze wygląda podobnie - zabieramy się za składanie prześcieradła z gumką i po niecałych 15 minutach, zamiast uzyskać perfekcyjny i schludnie ułożony materiał otrzymujemy nieskładny zwitek, który w niczym nie przypomina estetycznie złożonego prześcieradła. Dla wielu osób jest to prawdziwy koszmar. W czym więc tkwi zagadka? Co zrobić, aby składanie prześcieradeł z gumką nie spędzało nam snu z powiek?

Jak składać prześcieradło z gumką - krok po kroku

W Internecie można znaleźć wiele poradników, które starają się przybliżyć ten temat. Jednak nie zawsze łatwo te porady przełożyć na rzeczywistość. Oto przykład wyjątkowo łatwej metody, która pokazuje jak sprawnie złożyć prześcieradło z gumką:

  1. Zaczynamy od rozłożenia prześcieradła na płasko na dużej powierzchni - może to być łóżko albo podłoga. Prześcieradło przed rozpoczęciem składania powinno być wywinięte na drugą, czyli wewnętrzną stronę.
  2. Następnie chwytamy dwa rogi jednego boku. Najlepiej będzie, jeżeli złapiemy je w okolicach szwu, który wyczuwalny jest po obu stronach.
  3. Rogi i szwy nakładamy na siebie, składając prześcieradło na pół. Tak samo postępujemy z drugą parą rogów. Niezależnie czy złożone ze sobą będą dwie krótsze strony, czy dłuższe osiągniemy ten sam cel.
  4. Następnie łączymy ze sobą dwa powstałe podwójne rogi, aby uzyskać podłużny prostokąt. Etap ten wygląda jak nawlekanie jednej części materiału na drugą.
  5. Uzyskany prostokąt posiada z jednej strony złożone rogi z gumkami a z drugiej resztę prześcieradła. Następnie możemy je lekko strzepnąć i wyrównać, aby leżało równo i płasko.
  6. Powstały gładki prostokąt musimy teraz starannie złożyć w kostkę. Najpierw składamy je na pół. Połowa z rogami nie wygląda tak estetycznie, więc chcemy ją schować pod resztą materiału.
  7. W tym celu prześcieradło składamy w poprzek tyle razy, aby uzyskać pożądany kształt, który idealnie będzie pasował do naszej szafy.

Składanie prześcieradeł z gumką w ten sposób pozwoli cieszyć się nieskazitelnie gładką pościelą oraz perfekcyjnym porządkiem w garderobie. Co więcej, równo poskładane prześcieradło zajmuje niewiele miejsca i pozwala na łatwy dostęp. Metodę tę powinien znać każdy, komu zależy na doskonałym wyglądzie pościeli oraz idealnym ładzie w domu!

Wróć

Jak często i dlaczego powinno zmieniać się pościel?
W jakiej temperaturze prać pościel?
Jak wyczyścić dywan?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak często i dlaczego powinno zmieniać się pościel?
W jakiej temperaturze prać pościel?
Jak wyczyścić dywan?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Gazetka NETTO