Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak umyć lustro bez smug? - 4 proste triki o których musisz wiedzieć!

Lśniące jak tafla jeziora lustro to najlepsza wizytówka zadbanego domu. Jednak nierzadko mycie luster i innych szklanych powierzchni przysparza niemałych problemów. Smugi oraz zacieki powstają nawet u najbardziej sumiennych pań domu. Jak umyć lustro, aby wyglądało perfekcyjnie? Czy można wykorzystywać do tego naturalne sposoby?

Jak umyć lustro mocno zabrudzone?

Jeżeli na powierzchni naszego lustra znajdują się ciężkie do usunięcia zabrudzenia takie jak pasta do zębów, mydliny czy też osad z dymu tytoniowego, warto najpierw zdecydować się na mycie wstępne. W tym celu używamy mleczka z drobinkami peelingującymi, które z powodzeniem rozprawi się z najgorszym i zaschniętym brudem. Po namydleniu i umyciu gąbką całej powierzchni należy spłukać lustro i wytrzeć papierem. Następnie możemy użyć płynu do mycia luster, który zapewni mu błysk i nieskazitelną czystość.

Mycie luster bez smug

Co zrobić, jeżeli po zastosowaniu tradycyjnych płynów do mycia szyb wciąż pozostają na nim smugi? Być może przyczyną tego jest tłusta warstwa osadzona na powierzchni lustra. Warto więc postawić na inną metodę:

  • Potrzebna nam będzie miska z bardzo ciepłą wodą, do której dodamy kilka kropel płynu do naczyń.
  • Następnie moczymy ściereczkę lub gąbkę w wodzie i obficie napieniamy lustro. Myjemy powierzchnie kulistymi ruchami.
  • Kolejno wycieramy lustro do sucha ręcznikiem papierowym.
  • Teraz zostaje nam już tylko zastosować klasyczny płyn do mycia luster.

Mycie lustra - czego używać?

Kiedyś do mycia luster używało się gazety. Dziś jednak nowoczesne tusze drukarskie mogą pozostawiają ślady na szybie. Warto więc zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrofibry.  Nowością są specjalnie zaprojektowane ściereczki, która umożliwiają mycie luster samą wodą, bez dodatku detergentów. Wystarczy namoczyć ścierkę w wodzie, przetrzeć powierzchnię i pozostawić do wyschnięcia.  

Ekologiczne mycie lustra - jak to zrobić?

Zamiast kupować drogie ekologiczne środki, możemy w domowym zaciszu z kilka składników stworzyć naturalny płyn do mycia luster. Jak zrobić taki preparat? Najprostszą wersją jest mieszanka wody wraz z octem w stosunku 4:1. Warto jednak użyć wody destylowanej, ponieważ ta z kranu posiada minerały, które mogą powodować powstawanie osadów. Płyn nalewamy do butelki ze spryskiwaczem i cieszymy się czystym lustrem, bez obaw o zdrowie naszej rodziny.

Aby lustra były piękną ozdobą domu należy myc je regularnie - niezależnie czy wybierzemy metodę z płynem do naczyń, specjalną ściereczką czy domowym preparatem z octem. Dzięki tym prostym sposobom wyczyścisz swoje lustro szybko oraz sprawnie.

Wróć

Czyszczenie fug - praktyczne domowe sposoby na czyste fugi
Czyszczenie pralki. Soda, ocet? Sprawdzone domowe sposoby
Czym umyć kabinę prysznicową?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Czyszczenie fug - praktyczne domowe sposoby na czyste fugi
Czyszczenie pralki. Soda, ocet? Sprawdzone domowe sposoby
Czym umyć kabinę prysznicową?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Gazetka NETTO