Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Mrówki dostały się do mieszkania? Poznaj domowe sposoby na pozbycie się mrówek

Mrówki w domu stanowią bardzo nieprzyjemny temat, mali nieproszeni goście potrafią nieraz na wiele dni zepsuć humory domownikom. W końcu nie ma nic gorszego, niż wizyta tych małych szkodników w pierwsze ciepłe dni. Przede wszystkim najpierw musimy poznać powód, dla którego mrówki zdecydowały się zagościć w naszych progach. Zastanów się, jakie smakołyki mogły zwrócić ich uwagę? A może w Twojej łazience występuje nieco większa wilgoć? Znając przyczynę ich wizyty, możesz szybko podjąć kroki w celu zapanowania nad mrówkami i pozbyć się ich, zanim jeszcze zdążą powiadomić setki swoich koleżanek po fachu o tym, że "zapraszają". Jak pozbyć się mrówek z domu? Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z problemem.

Przede wszystkim - nie panikuj

Czy wiesz, że wielu ludzi cierpi na fobię zwaną insektofobią (lub też entomofobią)? Maleńkie mróweczki również mogą wywołać nieproszone stany lękowe. Jeżeli czujesz, że znajdujesz się w grupie osób, które naprawdę źle znoszą widok robactwa - weź głęboki oddech i pomyśl. W Twoim własnym domu zaatakowało Cię stado niby niegroźnych, ale jednak nieprzyjemnych koleżków. Twoim głównym celem, na którym musisz się skupić, jest pozbycie się mrówek z mieszkania. Aby to uczynić, postępuj ze wskazówkami zawartymi w poniższym artykule. Będzie dobrze, nie panikuj. Z pewnością musisz sobie uświadomić, że to najprawdopodobniej ich pierwsza i ostatnia wizyta w Twoim domu, ponieważ od tej pory będziesz:

  • często sprzątać mieszkanie,
  • nie przechowywać resztek jedzenia i otwartych opakowań w łatwo dostępnych miejscach,
  • dokładnie myć podłogi,
  • pakować jedzenie do pojemników próżniowych.

Widzisz, jakie to proste? Stosując się do powyższych zaleceń, nie będziesz musiał więcej walczyć z mrówkami. A teraz z kubkiem melisy lub innych ziółek, usiądź wygodnie i przeczytaj jak domowymi sposobami pozbyć się z domu mrówek.

Sok z cytryny w połączeniu z wodą

Najskuteczniejszy i najpopularniejszy sposób na walkę z mrówkami to... sok z cytryny. Małe mróweczki odstrasza kwaśny smak i ostry zapach tego owocu. Jak przygotować preparat? Zacznij od wyciśnięcia soku z cytryny, następnie rozcieńcz go ze szklanką wody. Miksturę przelej do spryskiwacza, możesz użyć opakowania po płynie szyb. Pozostało jedynie porządnie i obficie rozpylić miksturę tam, gdzie zauważyłeś mrówki. Trzeba jednak pamiętać, ze taki specyfik nie działa zbyt długo, dlatego, aby skuteczniej i szybciej pozbyć się problemu - powtarzaj operację codziennie.

Woda z czosnkiem równie szybko pogoni mrówki

Chyba każdy wie, jaki zapach ma czosnek. Potrafi być tak intensywny, że mrówki zdecydowanie za nim nie przepadają. Jest więc znakomitym odstraszaczem. Aby więc na raz na zawsze pozbyć się z domu mrówek, przygotuj czosnek, obierz go, a następnie rozgnieć kilka ząbków. Kolejnym krokiem jest znalezienie słoika, nalej do niego wody i umieść tam papkę z czosnku. Teraz uzbrój się w cierpliwość, gdyż musisz miksturę odstawić na 24 godziny. Kiedy wreszcie czas minie, czas działać. Postaw wodę z czosnkiem na kuchence gazowej i spraw, aby gotowała się ona na wolnym ogniu przez około 15 minut. Gotową bombę przelej do spryskiwacza i podobnie, jak w poprzednim sposobie na mrówki - popsikaj obficie te miejsca, gdzie urządziły sobie imprezę w Twoim domu.

Skórka z pomarańczy - kolejny cytrus znienawidzony przez mrówki

Pyszne pomarańcze są wspaniałym deserkiem, dodatkiem do ciast, soków, drinków. Kwaskowaty owoc jest znakomitym sprzymierzeńcem w walce z mrówkami w domu. Pomarańcze są bowiem szkodliwe i toksyczne, dla mrówek. Ojej, jaka (nie) szkoda. Przechodzimy do działania. Co musisz zrobić? Potnij skórkę pomarańczy na małe kawałeczki, możesz także zetrzeć ją na tarce. Kolejnym krokiem będzie po prostu rozsypanie drobnych kawałków owocu w miejscach, gdzie pojawiły się mrówki. Jako ciekawostkę dodamy, że mrówki umieją świetnie przenosić żywność. Ale to pewnie wiesz. A zdawałeś sobie sprawę, że nie znając się na toksykologii ich gatunku - przeniosą pomarańcze prosto do gniazda, niczym koń trojański. I same się załatwią.

Ziarna ryżu dobrym sposobem na mrówki w domu

Surowe ziarna białego ryżu to kolejny bardzo skuteczny sposób na wytępienie małych szkodników. Tego typu żywność uwielbiają atakować mole spożywcze, ale przydaje się, kiedy w grę wchodzą (dosłownie...) mrówki. Ta metoda również wymaga od Ciebie cierpliwości, więc jeśli Ci jej brakuje - dobrze byłoby połączyć ją z którąś już przez nas wyżej wymienionych. Jedyne co tak naprawdę musisz zrobić to rozsypać ryż w kryjówkach mrówek i okolicach. Mrówki ponownie będą ciężko pracować, przenosząc na swych barkach ziarenka ryżu do gniazda. Niestety, w tym przypadku ich śmierć nie będzie taka prosta. Dopiero gdy ryż zacznie się psuć i fermentować - toksyny skutecznie wyeliminują mrówki z domu.

Kolejne ziarenka - tym razem pieprz do zadań specjalnych

Każdy z nas posiada w domu przyprawę, jaką jest pieprz czarny. Aby skutecznie rozprawić się z mrówkami, najlepiej, aby były to świeże i intensywne ziarenka. Zmiel je na drobny miał. Teraz nalej do szklanki wodę i zmieszaj ją z pięcioma płaskimi łyżeczkami pieprzu. Kolejne kroki znasz już dobrze z poprzednich sposobów na mrówki w domu. Bierzesz spryskiwacz, przelewasz do niego magiczną miksturę i nie żałujesz psiknięć na miejsca, gdzie się pojawiają.

Drożdże, jako skuteczne sposoby na mrówki

Oj, tak. Drożdże to najprawdziwszy wróg numer jeden dla mrówek. Ale, że żyjątka te nie należą do zbyt mądrych istotek - nie wiedzą o tym, przez co są niezwykle łase na ten "smakołyk". Znając ich apetyt, możesz przygotować podstępny plan wyeliminowania nieprzyjaciół. Bierzemy się za przygotowanie mikstury. Potrzebne do tego Ci będą: 100 gram świeżych drożdży, 100 gram cukru oraz litr wody. Wszystko razem dokładnie wymieszaj odstaw na około godzinę. Gdy czas upłynie - przelej wodę do mniejszych zbiorniczków i rozstaw w miejscach, w których spotkałeś mrówki. Szybko nabiorą się na ten miły gest. Co ważne, a dotyczy w zasadzie i wszystkich poprzednich punktów Mrówki wędrują określoną ścieżką w Twoim domu, twoją misją jest wytropienie jak wygląda ich spacerownik i również w tych miejscach zastawianie pułapek.

 

Wróć

Jak pozbyć się muszek owocówek?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak wyczyścić piekarnik?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Sposoby na muszki owocówki
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak wyczyścić piekarnik?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Gazetka NETTO