Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

W dobie wszechobecnego pędu mało kto może sobie pozwolić na przygotowywanie jedzenia od podstaw. Najczęściej wspomagamy się półproduktami albo już tym gotowym, które kupujemy w supermarkecie. Taką żywność wystarczy przeważnie odgrzać albo podsmażyć. I tutaj nieocenioną pomoc stanowi mikrofalówka. Nie tylko pozwala na odgrzanie resztek, ale i pomysłowe przygotowanie dań. Jednak odpryskujące z pożywienia drobinki tłuszczu i osadzające się na ściankach w trakcie podgrzewania mogą stanowić z czasem poważny problem. Warto zatem wiedzieć, jak powinno się czyścić kuchenkę mikrofalową, gdyż ma to wpływ nie tylko na walory estetyczne, ale i na smak przygotowywanych potraw.

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby zabierać się za czyszczenie kuchenki mikrofalowej dopiero wówczas, kiedy będzie ona zimna i odłączona od prądu! Pozwoli to uniknąć poparzenia oraz pozwoli zminimalizować ryzyko porażenia prądem.

Tani i bezpieczny sposób na czystą mikrofalówkę

Aby usunąć niechciane resztki ze ścianki mikrofalówki potrzebujesz zaledwie dwóch składników: octu i cytryny. Z nich należy przygotować mieszankę według następującej proporcji: pół szklanki octu na pół szklanki soku z cytryny. Mieszanka ta jest zupełnie bezpieczna dla wszystkich domowników, a co ważne, nie spowoduje reakcji alergicznych, jakie mogą czynić niektóre detergenty. Mieszankę możemy przygotować w naczyniu, które można umieścić w mikrofalówce. Następnie należy podgrzać ciecz na najwyższej z możliwych temperatur. Po zakończeniu tego procesu na ściankach powinny się osadzić drobinki płynu. Następnie za pomocą papierowych ręczników lub ściereczki należy wytrzeć mikrofalówkę. Sposób ten gwarantuje nie tylko nieskazitelną czystość, ale również zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu oraz pozbycie się bytujących wewnątrz bakterii.

Warto też wykorzystać sodę oczyszczoną do czyszczenia wnętrza kuchenki. Niektórym osobom może przeszkadzać dość intensywny zapach octu, więc warto wykorzystać sposób z sodą. Sodę należy zmieszać z wodą do momentu uzyskania papki. Następnie tą papką czyścimy zimną, odłączoną od prądu kuchenkę. Połysk i czystość gwarantowane. Resztki sody można spokojnie usunąć papierowym ręcznikiem.

Jeśli chodzi o zabrudzenia talerza obrotowego, to wszelkie zanieczyszczenia na jego powierzchni można spokojnie umyć zwykłym płynem do naczyń. Naturalnie, zaleca się to wykonywać, kiedy kuchenka nie jest nagrzana i odłączona od prądu. Odrobina płynu i gąbka do naczyń bez trudu rozprawią się z tego typu zabrudzeniami.

Wróć

Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu
Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu
Gazetka NETTO