Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak otworzyć słoik - niezawodne metody

Problem zbyt mocno zakręconego słoika nie dotyczy wbrew pozorom wyłącznie pań o bardzo delikatnych dłoniach, ale może przytrafić się także bardzo silnemu mężczyźnie. Oto kilka metod, dzięki którym poradzisz sobie z uporczywą zakrętką z pomocą nie siły, lecz patentu.

Ślizgające się dłonie

Brak dobrego uchwytu to najczęstsza przyczyna problemów z otwarciem zawekowanego słoika. Jeśli twoje dłonie są mokre lub oblepione śliską substancją z pewnością nie będziesz mógł prawidłowo uchwycić gładkiego szkła ani metalu. Umyj ręce wodą z płynem do mycia naczyń i dokładnie je wytrzyj, a dodatkowo spróbuj odkręcić wieczko poprzez ściereczkę lub korzystając z gumowej rękawiczki.

Gorąca woda na podciśnienie

Jeśli słoik nadal nie chce się otworzyć, to prawdopodobnie wytworzyło się w nim bardzo mocne podciśnienie. Aby je zmniejszyć możesz polać nakrętkę gorącą wodę lub odwrócić pojemnik do góry nogami i zanurzyć go na chwilę we wrzątku. Pamiętaj jednak, aby wszystkie te manewry wykonywać bardzo ostrożnie i zabezpieczyć swoje dłonie przed poparzeniem.

Spróbuj postukać

Zassane wieczko możesz rozszczelnić poprzez odpowiednie uderzanie nakrętką o stosunkowo miękki materiał, na przykład drewnianą deskę lub podłogę. Rób to delikatnie i z wyczuciem pod kątem 30 stopni. Jeśli metoda nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, spróbuj uderzać dłonią w dno słoika przez wielokrotnie złożoną, grubą ściereczkę. Powinieneś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie.

Uwolnij ciśnienie

Kiedy wszystkie metody zawiodą, możesz podważyć wieczko słoika na przykład końcówką tępego noża, celując jego ostrzem w rowki gwintu. Możliwe, że będziesz musiał powtórzyć tą czynność w kilku punktach, jednak z pewnością pozwoli ci ona skutecznie zmniejszyć ciśnienie wewnątrz pojemnika i z łatwością go otworzyć. Pamiętaj, że taka nakrętka może już nie nadawać się do ponownego użytku.

Dedykowane akcesoria

Notoryczne problemy z otwieraniem słoika mogą skłonić cię także do zakupu dedykowanych akcesoriów, dzięki którym za każdym razem zapewnisz sobie doskonały chwyt na metalowym wieczku. Działają one na zasadzie dźwigni, co sprawia, że otwarcie słoika wymaga użycia znacznie mniejszej siły niż w przypadku tradycyjnych metod otwierania. Produkty tego typu są niedrogie i bardzo praktyczne, dlatego warto mieć je w swojej kuchni zawsze pod ręką.

Mocno zawekowany słoik może sprawiać problemy, jednak nie ma takiego wieczka, którego nie dałoby się otworzyć, wykorzystując dobry patent i odrobinę siły. Jeśli jednak wiesz, że twoim problemem może być zbyt słaby chwyt, poproś o pomoc kogoś z nieco większą krzepą.

Wróć

Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak podłączyć zmywarkę?
Co zrobić gdy zmywarka nie domywa naczyń?
Jak czyścić zmywarkę?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak podłączyć zmywarkę?
Co zrobić gdy zmywarka nie domywa naczyń?
Jak czyścić zmywarkę?
Gazetka NETTO