Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak obrać ananasa? Sprawdzone sposoby na egzotyczny owoc

Ananas to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych owoców egzotycznych. Niestety jego charakterystyczna skórka często sprawia kłopot przy obieraniu. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na szybkie i łatwe pozbycie się tej powłoki.

Pyszny, soczysty, słodki i zarazem nieco gryzący — taki właśnie jest ananas. To owoc, który może być wspaniałą i zdrową przekąską i idealnym dodatkiem do deserów oraz koktajli. Świetnie smakuje także w towarzystwie dań wytrawnych i pikantnych. Świeży ananas nie tylko smakuje i pachnie doskonale. On tak też wygląda. Prezentuje się po prostu niebywale imponująco, a to z pewnością za sprawą charakterystycznego ''pióropusza'' i skórki. No właśnie, skórka. Niestety, to co z jednej strony jest zaletą, z drugiej okazać się może także wadą. Każdy z pewnością przyzna, że obieranie ananasa nie należy do najłatwiejszych czynności. Jak więc się do tego zabrać, by połowa owocu nie wylądowała w koszu? Mamy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak obierać ananasa.

Obieranie ananasa — odrobina wiedzy na początek

Zanim sprawdzimy, jak obiera się ananasa, dobrze, jeśli dowiemy się nieco więcej także o innych faktach. Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, kiedy owoc nadaje się do spożycia. Jak więc sprawdzić, czy ananas jest już dojrzały? W końcu to właśnie wtedy smakuje najlepiej. To bardzo proste. Wystarczy wykonać test na liściach. Jeśli z łatwością wychodzą z owocu, oznacza to, że jest on już gotowy do spożycia. Jeśli natomiast musimy się nieco namęczyć, aby wyrwać któregoś z nich, to lepiej poczekajmy jeszcze kilka dni.

Jak szybko obrać ananasa?

Wiele osób zastanawia się, jak obiera się ananasa. W rzeczywistości nie jest to jednak, aż tak trudne. Efektowny pancerz może nas nieco przestraszyć, ale przy pomocy odpowiednich akcesoriów, wiedzy i techniki, łatwo się go pozbędziemy. Do obierania ananasa niezbędny będzie nam ostry nóż, najlepiej większy, typu ''nóż szefa kuchni''. Oczywiście nie zapominajmy także o desce do krojenia.

Jeśli wszystko jest już gotowe, możemy przystąpić do działania. Pierwszym krokiem będzie odcięcie pióropusza oraz spodu ananasa. Teraz najważniejsze, czyli obieranie skórki. Owoc postawić należy na płaskiej podstawie. Za pomocą noża dokładnie odkrawamy pasma od góry, do dołu. I tak wokół całego ananasa. Jeśli pozostały nam jakieś brązowe wypustki, powtarzamy czynność w tych miejscach.

Jak pokroić ananasa?

Wiemy już, jak obrać owoc. Pozostaje jednak ostatnia kwestia, czyli jak rozkroić ananasa. W tym przypadku, mamy naprawdę wiele możliwości. Pierwsza i najpopularniejsza polega na przekrojeniu pysznego owocu, poprzez jego środek, na przykład na ćwiartki. W ten sposób bardzo łatwo pozbędziemy się twardego środka, po prostu go wycinając. Druga opcja natomiast daje niezwykle estetyczny efekt okręgów. Jednak, aby cieszyć się takim rezultatem, potrzebować będziemy specjalnej wykrawarki do ananasa. Z jej pomocą jednym ruchem wytniemy twarde wnętrze. Jak pokroić ananasa przygotowanego tym sposobem? Najlepiej w plastry. Oczywiście w tym zakresie mamy dużą dowolność i wszystko zależy właściwie jedynie od naszych indywidualnych preferencji.

Wróć

Jak usunąć kamień z czajnika?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Jak wyczyścić srebro?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Jak wyczyścić srebro?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Gazetka NETTO