Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Domowe sposoby na mrówki

Spójrzmy prawdzie w oczy, mrówki w naszych domach lub na działkach, czy też ogrodach mogą być dużym utrapieniem. Ich obecność w pobliżu jedzenia jest nie tylko frustrująca. Kolonia mrówek może spowodować wiele szkód. Pamiętajmy o tym, że mrówki są niezwykle niehigienicznymi owadami. Niektóre z odmian potrafią nawet uprzykrzać się poprzez wgryzanie w skórę. Jeżeli spotkałeś się z którymś z powyższych problemów związanych z mrówkami, nie zwlekaj. Za pomocą poniższego wpisu poznasz sposób na mrówki, który umożliwi zwalczyć je domowymi metodami.

Jak odstraszyć mrówki przy użyciu cytryny?

Wyciśnij cytrynę lub umieść skórki po cytrynie w miejscach, z których najczęściej wychodzą mrówki. Możesz także myć podłogę wodą z dodatkiem soku z cytryny. Mrówki nie przepadają za zapachem z cytryny i najczęściej starają się trzymać z daleka od miejsc, w których ją wyczują. Obiekty, które są kwaśne lub gorzkie pomagają walczyć z mrówkami za pomocą domowych sposobów bez użycia detergentów. Pamiętaj jednak o tym, że słodki zapach i smak przyciąga te stworzenia. Dlatego też warto zadbać o to, aby wszelkie łakocie w postaci słodyczy, ciastek i deserów z cukrem zostały dobrze ukryte w niedostępnych dla owadów miejscach. Podczas zwalczania mrówek w domu, regularnie czyść kuchnie i nigdy nie pozostawiaj resztek żywności po spożytym posiłku.

Pomarańcze również będą skuteczne

Jeżeli chodzi o domowe sposoby na mrówki, kolejnym godnym uwagi punktem będą pomarańcze. Metoda jest analogiczna jak w przypadku cytryn. Zapach cytrusa będzie trzymał mrówki z daleka od twojego domu lub ogródka. Przygotuj mieszankę z ciepłej wody i kilku skórek po pomarańczach, które pomogą pozbyć się mrówek. Rozłóż przygotowany roztwór wokół miejsc, poprzez które mrówki wchodzą do domu lub przemieszczają się między swoimi kopcami. Dla dodatkowego efektu możesz zostawić kilka skórek po pomarańczach w okolicy jadalni. Najlepiej blisko miejsc z jedzeniem tak, aby wyczuwalny zapach pomarańczy mógł odstraszyć mrówki. Tym naturalnym sposobem możesz zatrzymać zarówno mrówki w domu, jak i mrówki w ogrodzie.

A może pieprz?

Wszyscy wiemy, że mrówki uwielbiają cukier. Okazuje się jednak, że panicznie boją się pieprzu. Jeżeli chodzi o naturalne sposoby na mrówki, warto wiedzieć, że dobrze rozsypany pieprz będzie jednym z lepszych. Posyp pieprzem miejsca, za pomocą których mrówki mogą dostać się do domostwa. Pomoże to pozbyć się mrówek bez konieczności wybijania ich środkami owadobójczymi. Mrówki nienawidzą pieprzu cayenne i pieprzu czarnego, ponieważ wydzielają one najbardziej intensywny zapach. Możesz zrobić również roztwór za pomocą wody i pieprzu. Wystarczy, że rozpylisz taką mieszankę w okolicach największego skupiska mrówek. Pieprz nie zabije mrówek, jednak z całą pewnością zniechęci je przed kolejnym wtargnięciem do miejsc, w których raczej nie chcielibyśmy ich spotkać. Pamiętajmy o tym, aby zawsze przed spryskaniem mieszanką wody i pieprzu wyczyścić dokładnie obszar, w którym to zrobimy.

Sól stołowa na mrówki

Rozprowadzenie soli w pobliżu zakamarków i zakątków, które mrówki wykorzystują do przemieszczania się po domu lub ogrodzie, pomoże pozbyć się ich na dobre. Wymieniając domowe sposoby na mrówki, nie możemy przeoczyć soli. Sól stołowa jest jednym najlepszych wśród najtańszych sposobów na pozbycie się tych owadów. Pamiętaj jednak o tym, aby używać zwykłej soli kuchennej zamiast kamiennej, która zażywana jest w celach prozdrowotnych. Wszystko, co musisz zrobić podczas wykorzystania tej metody na mrówki to zagotowanie wody i wsypanie do niej dużej ilości soli. Po wsypaniu soli mieszaj dokładnie aż do rozpuszczenia. Całość przelej następnie do pojemnika z rozpylaczem i opryskuj miejsca, w których pojawiają się niechciane owady.

Cynamon i goździki

Umieść cynamon i goździki w okolicy obszarów, których mrówki używają jako wejścia do domu. Oprócz tego, że skutecznie odstraszysz mrówki, sprawisz, że roznoszący się w powietrzu zapach cynamonu i goździków stworzy w twoim pomieszczeniu magiczną aurę przywodzącą na myśl zapachy ciepłej herbaty i przekąsek spożywanych przy kominku w trakcie pory zimowej. Uważa się, że cynamon to jeden ze sprawdzonych sposobów na kontrolę mrówek, ponieważ nie znoszą one jego intensywnego zapachu. Jeżeli chcesz uzyskać silniejsze rezultaty, warto dodać do cynamonu kilka kropelek olejku eterycznego o zapachu cynamonu, który dodatkowo wzmocni oczekiwane efekty.

Mięta pieprzowa

Mięta pieprzowa to roślina, która doskonale znana jest ogrodnikom w postaci środka odstraszającego niechciane owady. Będzie doskonałym materiałem, który pozwoli nam zwalczyć mrówki. Mrówki nie przepadają za intensywnym zapachem, który wydziela mięta i będą unikały obszaru nim pokrytego. Mięta pieprzowa to odmiana, która ma wyjątkowo silny aromat miętowy. Jeżeli mrówki poczują je w okolicy wejścia do domu, z całą pewnością powstrzyma je to przed dalszą ekspansją. Przygotuj niewielką ilość wody i wyciśnij do niej kilka kropli oleju z mięty. Dwa razy dziennie spryskuj mieszanką wody i mięty miejsca, w których znajdziesz mrówki.

CZYTAJ TEŻ Sposoby na muszki owocówki. Jak pozbyć się muszek owocówek?

Wróć

Jak pozbyć się muszek owocówek?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak wyczyścić piekarnik?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Sposoby na muszki owocówki
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak wyczyścić piekarnik?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Gazetka NETTO