Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Czyszczenie palników. Jak wyczyścić palniki w kuchence gazowej?

Przyrządzanie potraw na kuchence gazowej, jest zdaniem najlepszym sposobem na smaczne i pyszne potrawy. Wszak większość mistrzów gotowania używa właśnie gazu, a nie kuchenek elektrycznych czy płyt indukcyjnych. Jednak niejednokrotnie podczas gotowania mają miejsce takie sytuacje jak przypadkowe zachlapanie płyty, wykipienie wody, która się gotuje czy po prostu zabrudzenie urządzenia składnikami. Jeśli naszej kuchenki używamy każdego dnia, może to skutkować trudnym do zmycia zanieczyszczeniem. W jaki sposób poradzić sobie z czyszczeniem kuchenki, rusztu i przede wszystkim palnika?

Czyszczenie kuchenki

Kuchenka to najłatwiejszy materiał do wyczyszczenia, dlatego nim zajmiemy się na samym początku. Z reguły kuchenka pokryta jest materiałem, który ułatwia zmywanie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Do tej czynności z powodzeniem możemy wykorzystać jeden z chemicznych środków chemicznych. Ich skład jest tak skomponowany, że bez problemu poradzą sobie z zaschniętymi plamami po każdym zabrudzeniu.

Po spryskaniu specyfikiem brudnej kuchenki, należy dokładnie wytrzeć powierzchnię solidną gąbką, która szczególnie przydatna będzie w momencie, gdy brud mocno przywiera. Istnieją też domowe sposoby na wyczyszczenie powierzchni kuchenki - mowa tutaj o occie spirytusowym, który wymieszany z wodą. Taki specyfik dezynfekuje oraz odtłuści powierzchnię naszej kuchenki.

Czyszczenie palników

Czyszczenie palników to czynność, o której w zdecydowanej większości sytuacji nie pamiętamy. Zdarzają się nawet takie sytuacje, że domownicy przez kilkanaście lat nie wpadli na to, że palniki również muszą zostać poddane czyszczeniu. Nie chodzi tylko o to, żeby ładnie wyglądały tylko by sprawnie i bezpiecznie działały.

W jaki więc sposób wyczyścić palnik w naszej kuchence gazowej? Po raz kolejny posłużymy się zgranym zespołem wody i octu. Roztwór powinien być przygotowany w proporcji trzy jednostki octu na jedną jednostkę wody. Wymieszany eliksir zagotowujemy, a po zdjęciu z gazu umieśćmy w garnku brudne palniki. Taki roztwór zmiękczaczy wszelkie zabrudzenia - po ostygnięciu roztworu możemy przystąpić do szorowania palnika, używając specjalnej szczotki z bardzo twardym włosiem lub zwiniętej kulki folii aluminiowej. Tak wykonane czyszczenie palników zadziwi nas swoją skutecznością.

Czyszczenie rusztu

Do całkowicie czystej kuchenki brakuje nam jeszcze rusztu - kratka jest z reguły oblepiona starym tłuszczem i resztkami jedzenia. W tym wypadku również możemy posłużyć się specyfikami do czyszczenia takich powierzchni jak ruszt grilla. Są one wyposażone w silne środki usuwające każdy brud. Niemniej jednak istnieje również domowy sposób w postaci amoniaku, który również powinien poradzić sobie z takim zabrudzeniem.

Wróć

Jak usunąć kamień z czajnika?
Czyszczenie zmywarki. Dowiedz się jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami
Czym myć lodówkę w środku?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Jak czyścić zmywarkę?
Czym myć lodówkę w środku?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Gazetka NETTO